Життя без масок

Безпечна утилізація засобів індивідуального захисту

             

Пандемія поставила перед людством нові виклики, один з яких — масове застосування засобів індивідуального захисту. Виявилося, що використані медичні маски і рукавички несуть загрозу не тільки людям, але й довкіллю. Шкоду від них можна порівняти з проблемою пластикових пакетів, ще й додається ризик випадкового інфікування через контакт з ними. Вихід з цієї ситуації передбачає свідоме ставлення до означеної проблеми не лише окремих громадян, але й керівництв приватних і державних підприємств.

У нашому повсякденному житті предмети захисту найчастіше відправляються в баки разом зі звичайним побутовим сміттям, а іноді навіть повз них. Викинуті маски або рукавички можуть інфікувати інше сміття, а також людей. 

Кращий спосіб не нашкодити природі та людям — збирати такі відходи в спеціальні картонні контейнери, які, за необхідності, можуть бути утилізовані разом зі своїм небезпечним вмістом. Ще краще — організувати роздільний збір, адже технологія утилізації гумових рукавичок і масок та респіраторів істотно відрізняється.


Чому ж для збору таких відходів найкраще використовувати картонні контейнери? Перш за все — це екологічно, зручно і практично. Такі урни можуть поставлятися розібраними, що істотно зменшує логістичні витрати. Вони можуть бути як одноразовими, так і багаторазового використання (завдяки пакетам, що вміщуться в контейнер).


Кожен з нас несе відповідальність не тільки за своє здоров'я, але і за здоров'я довкілля. Тож давайте будемо збирати сміття правильно і домагатися того, що б спеціальні контейнери для збору використаних масок і рукавичок були присутні в місцях скупчення людей, в аеропортах, на станціях залізниці, станціях метро, автобусних зупинках, торгових центрах, парках та інших громадських місцях.